Halka Baláčková

4. Dan Aikikai, Shidóin, Dójó-chó v Aikido Ikeda Dojo Praha

Halka se intenzivně věnovala sportu od mládí. Byla nejprve ve vrcholovém týmu moderní gymnastiky, později v reprezentaci ve skocích do vody. V době studií na vysoké škole se stala jednou z prvních cvičitelek aerobiku v Čechách.

Aikidó začala cvičit v Praze v roce 1997 pod vedením Senseie Václava Kubáta, 6. Dan Aikikai. Záhy nato Halka poznala v aikidó svého životního partnera a učitele, Senseie Michele Quarantu, 7. Dan Aikikai, Shihan. V roce 2000 spolenčně se Senseiem Ikedou, se svou sestrou Martinou a jejím přítelem založili Aikido Ikeda Dojo Praha, které po odchodu svých společníků Halka dodnes vede.

Svůj 1. dan získala Halka v roce 2004, svůj 4. dan v roce 2019.

Díky partnerství se Senseiem Quarantou měla Halka možnost procestovat s aikidó celou řadu zemí a zúčastnit se nespočetných domácích i mezinárodních stáží. Řadu z nich pomáhala tlumočit. Poznala díky tomu také moho významných učitelů a mistrů, včetně Senseie Ikedy, Senseie Asaie, Sensei Tady, Senseie Hosokawy a dalších. Jedním z významných učitelů pro ní byl pan Pasquale Aiello, 7. dan Aikikai, působící v italském Prainu. U něj se Halka naučila zdravotní umění BioTaiso a Seitai, které se stalo její přirozenou specializací a které se i dnes osobně dále věnuje.

Více než 15 let organizovala Halka spolu se svými kolegy letní známou mezinárodní školu aikidó v Sadské u Nymburka a v Horní Branné.

Od roku 1997 byla Halka členkou Slovenské asociace Aikido, kde od roku 2020 působila i jako členka technické komise. V roce 2022 se stala jedním ze zakládajících členů nově vzniklé asociace Aikido Česká republika, z.s., kde se jako viceprezidentka věnuje koordinaci, komunikaci a rozvoji asociace. Je zde zároveň jedinou ženskou členkou technické komise v této asociaci.

Svým povoláním je Halka více než dvacet let profesionální koučkou a lektorkou v oblasti práce s lidmi. Principy a filosofie aikidó jí v práci pomáhají ve vedení seminářů, v koučování, leadershipu, komunikaci, vedení týmů, zvládání konfliktů a práci s emocemi a se stresem.

Ve volném čase se Halka neustále dále vzdělává, ráda cestuje, vaří a zahradničí. Hovoří česky, anglicky, francouzsky, rusky a částečně italsky.

Více o ní najdete na www.dynamicsphere.cz