Michele Quaranta

Shihan Michele Quaranta, 7.dan Aikikai, se narodil v Itálii, 24. prosince 1953, v malém městečku Forlimpopoli, ležícím mezi známými městy Bologna a Rimini. Ve svých šesti letech odešel za svou rodinou do Francie. Zde vystudoval technickou školu a naučil se plynně další jazyk, francouzštinu. Později začal žít a pracovat ve švýcarské Basileji, kde působí do současnosti.

Aikidó začal Sensei Quaranta cvičit v roce 1972 v dójó Aikikai Basel pod vedením svého prvního učitele, Senseie Wernera Hintermana. Ten ho významně ovlivnil zejména v oblasti filosofie aikidó. V této době navštěvuje M. Quaranta stáže dalších významných mistrů, např. S. Tamury a S. Tady, kteří jezdili aikidó do Švýcarska pravidelně vyučovat. Na jejich stáže však jezdí i do zahraničí po celé Evropě.

V roce 1977 se poprvé setkává se Senseiem Masatomi Ikedou a v roce 1985 se stává jeho přímým žákem. Jemu vděčí za rozvoj své technické a teoretické stránky aikidó. Jako asistent a osobní uke (uchideshi) jej doprovázel na nespočetných stážích, které S. Ikeda vedl nejen ve Švýcarsku, ale také po celé Evropě, v Rusku, Německu, Itálii, Španělsku, Francii, V.Británii a jinde. Stáží se Senseiem Ikedou tak Sensei Quaranta absolvoval až do roku 2002 desítky za rok po mnoho let působení Senseie Ikedy ve světě aikidó.

Své první dójó otevírá Sensei Quaranta ve Švýcarské Basileji v roce 1983 a začíná se výuce aikidó věnovat jako profesionál. Od této doby také ve výuce v Basileji stále pokračuje a jeho dojo patří k těm největším ve Švýcarsku (více viz Aikido Schule Basel).

Počátkem 90. let svěřuje S. Ikeda panu Quarantovi odpovědnost za rozvoj a výuku svého systému aikidó v dalších zemích, kde hlad po aikidó zejména po pádu železné opony silně narůstá. Jednalo se především o nově otevřené země Střední a Východní Evropy. K místům jeho působení tak postupně přibylo Slovensko, Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora, a později také Polsko.

V roce 2000 pomáhá Sensei Quaranta založit také první dójó s názvem Aikido Ikeda Dojo mimo území Švýcarska, a to v Praze, pod názvem Aikido Ikeda Dojo Praha, jehož je dosud čestným Technickým ředitelem.

Díky svým technickým znalostem a otevřené přátelské osobnosti ho postupně začínají zvát i další země, a tak se ke státům, kde po dlouhá léta pravidelně vyučoval, přidalo také například Holandsko, Bulharsko, V.Británie, Irsko a Makedonie.

V roce 2002, kdy pro nemoc skončil své působení Sensei Ikeda, přebírá po něm Sensei Quaranta plnou zodpovědnost za rozvoj výuky ve Slovenské Asociaci Aikido. Od roku 2002 do roku 2022 zde zastává funkci Technického ředitele, pomáhá ke vzniku a upevnění mnoha dójó. Ke Slovenské asociaci se také postupně přidávají i další dójó z České republiky, zejména pro kvalitu jeho učení a lidský přístup. 


Přehled seminářů a stáží pod vedením Shiana Quaranty


Kalendář pro mobilní zařízení