Vladimír Vácha

4. Dan Aikikai,Shidóin. Učitel v Sai Sei Aikido Dojo České Budějovice.

Vladimír se narodil v roce 1973 v Českých Budějovicích. Bojovým uměním se začal věnovat v roce 1988. V tomto roce začal trénovat judo v oddíle TJ Vltava České Budějovice pod vedením trenérů Romana Hellera, Vladimíra Maříka, Petra Štastného a nestorů Vladimíra Kocmana a bratrů Jiřího a Josefa Sosnových. Po zahájení vysokoškolského studia v Brně navštěvoval oddíl SK Královo Pole. Aikidó začal trénovat v roce 1994 v oddíle VSK Slávia České Budějovice. Zkoušky na 1. Dan složil v roce 2001. V letech 2002 - 2003 vedl kurz aikidó na Townshend International School v Hluboké nad Vltavou a od roku 2013 trénuje v současném klubu Sai Sei Aikido Dojo České Budějovice, který je součástí sdružení klubů Aikido jižní Čechy a Vysočina (AJČV). V roce 2019 pak skládá zkoušky na současný 4. Dan.

Jeho hlavními učiteli byli a jsou sensei Ikeda Masatomi 7. Dan Aikikai, Shihan, sensei Michele Quaranta 7. Dan Aikikai, Shihan a sensei Daniel Vetter 7. Dan Aikikai, Shihan, sensei Giorgio Veneri 6. Dan Aikikai. 

Pravidelně také navštěvuje mezinárodní aikido semináře pod vedením dalších učitelů např. senseie Katsuaki Asai 8. Dan Aikikai, Shihan či senseie Rogera Schmockera 7. Dan Aikikai. 

Ve svém volném čase se věnuje rodině, potápění, četbě a turistice.